AR TAI GRĖSMINGA?

Daugelis jau turbūt esate pastebėję, kad saulėtą dieną ant ant baltos sienos ar popieriaus lapo, ypač kai yra geras apšvietimas, atrodo lyg prieš akis plaukioja mažos drumstelės.

Neišsigąskite, į akis nieko nepateko – jūs matote tai, kas yra jūsų akies viduje, prieš tinklainę, t. y. matote savo stiklakūnio drumstis.

Stiklakūnis – tai drebučių konsistencijos medžiaga, užpildanti akies vidų ir palaikanti apvalią akies formą. Stiklakūnio skaidulos senstant pradeda keistis, jos netenka vandens, susidaro įvairių drumstelių, formuojasi vadinamoji stiklakūnio destrukcija. Kadangi stiklakūnis yra prieš tinklainę, tai jas galima pamatyti pačiam.

Paprastai tokie amžiaus pokyčiai vystosi vyresniems nei 30 metų amžiaus asmenims. Daug dažniau ir anksčiau stiklakūnis pakinta esant trumparegystei ar sergant akių bei bendrinėmis ligomis.

Jeigu jūs pastebite prieš savo akis vieną kitą mažą drumstelę, tai visai nepavojinga, tačiau jeigu tų drumsčių atsiranda daug ir staiga (tartum prieš akis būtų dūmų ar tinklas), tai yra gana rimtų akių ligų simptomai. Gana dažnai drumsteles lydi „žaibai” akyse. „Žaibai” – tai matomi šviesos blyksniai. Iš pradžių tokie blyksniai pastebimi tamsoje, o vėliau ir šviesoje. Paprastai tokie ligos simptomai, kaip drumstelės, dūmai ar šviesos blyksniai, yra būdingi tinklainės periferinėms degeneracijoms. Tai akių liga, kai pamažu pakinta tinklainės struktūra – tinklainė išretėja ar formuojasi plyšeliai. Ši liga yra pavojinga tuo, kad progresuojant susidaro tinklainės plyšių, tinklainė atšoka, staiga susilpnėja regėjimas, vieną ar kitą akies pusę aptraukia „užuolaida”, kuri trukdo gerai matyti.

Todėl pastebėjus plaukiojančias drumstis, dūmus ar šviesos blyksnius, reikia kreiptis į akių gydytoją, jis įvertins akies pokyčius.

6 komentarai apie “Plaukiojančios drumstelės akyse

 1. Rasa sako:

  Kokia prevencija ir gydimas esant toms drumstelėms ? Jos staigiai atsirado panešiojus per karantiną kaukes.

  • Vizija sako:

   Būtinai apsilankykite pas akių gydytoją, jis įvertins jūsų akių būklę.
   Registruokitės akių gydytojo konsultacijai iš anksto optikos telefonu.

 2. Nina sako:

  Sveiki, nuo 2020m. balandžio iki šiol plaukioja juoduliai ir tamsoje žaibuoja dešinė akis. Tikrinausi balandžio ir rugsėjo mėn., nieko blogo nematė, bet iki šiol žaibuoja. Ką patartumėte? Ar gali tiek ilgai atšokinėti stiklakūnis? Ačiū.

 3. Jolanta sako:

  Labas rytas. Dešinėje akyje atsirado drumstis. Jau trečią savaitę. Norėčiau konsultacijos. Į ką galėčiau kreiptis? Kiek kainuotų? Esu POLA narė.

 4. laima sako:

  sveiki,desineje akyje atsirado toks,kaip drebutis,ir tik rytais,o ant pietu isnyksta. nei skauda akies,nai niezti. K a tokiu atveju daryti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

El. parduotuvė