Akys – svarbiausias jutimo organas. Jomis iš aplinkos gauname daugiausia informacijos: akimis žmogus orientuojasi aplinkoje, pažįsta pasaulį, mokosi. Akys – viena svarbiausių mūsų kūno dalių, verta didelio dėmesio ir priežiūros. Prieš įsigydami akinius daugelis kreipiasi į gydytoją, kuris tiria akis, nustato refrakciją bei parenka tinkamus akinius, rekomenduoja kaip, kodėl ir kada juos nešioti.

Ypač didelis dėmesys turėtų būti skiriamas mažiesiems. Per pastaruosius trejus metus vaikų, sergančių akių ligomis, skaičius išaugo daugiau nei du kartus. Medikams toks spartus akių ligų, kurių apie 95% sudaro trumparegystė, augimas kelia ypač didelį susirūpinimą. Labai svarbu laiku pastebėti mažų vaikų ar moksleivių regos sutrikimus. Pirmieji požymiai gali būti įvairiausi:

– Jei vaikas rašo, piešia, skaito labai arti pasilenkęs;

– Jei žiūri televizorių prisimerkęs ar stengiasi atsisėsti kuo arčiau ekrano;

– Jei pakreipia galvą skaitydamas, piešdamas ar žiūrėdamas televizorių;

– Jei vaiko akys dažnai ašaroja.

Visa tai gali reikšti regėjimo sutrikimus. Laiku pakoregavus regėjimą, vėliau sekti vaiko akių būklę kur kas lengviau ir paprasčiau. Todėl vaikams ir moksleiviams akis reikėtų tikrinti kartą metuose, o nešiojantiems akinius ir dažniau.

Kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai turi pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus. Problema ta, kad dauguma tėvų palieka tai paskutinėms dienoms prieš rugsėjį. Profilaktinio patikrinimo pažymos galioja visus metus. Jei moksleivio sveikata buvo tikrinama metų laikotarpyje ir nebuvo nustatyta sveikatos sutrikimų , o vaikas prieš mokyklą jaučiasi gerai – galioja ir prieš pusmetį gydytojo išrašyta pažyma.

Gydytoja-oftalmologė Lina Dapkevičienė

 

 

El. parduotuvė