Priežiūros priemonės

Lęšių priežiūros priemonės turi būti:

  • efektyvios (turi atlikti savo funkcijas);
  • netoksiškos (turi nedirginti ir nepažeisti akies audinių);
  • suderinamos (su lęšių medžiaga);
  • paprastos, lengvai naudojamos.

Kontaktinių lęšių tirpalai, kaip ir patys kontaktiniai lęšiai, skiriasi. Daugiafunkciniai tirpalai yra patogiausia lęšių priežiūros priemonė, nes vienas tirpalas tinkamas lęšiams valyti, dezinfekuoti, skalauti ir laikyti.

Nors dauguma daugiafunkcinių tirpalų tinka visiems kontaktiniams lęšiams, galimos išimtys, kurias lemia tirpalo sudedamųjų dalių ir kontaktinių lęšių medžiagos suderinamumas.

Svarbu laikytis ir ant produkto etiketės pateiktų nurodymų:

  • Neliesti atidaryto tirpalo buteliuko viršūnėlės, nes galima jį užteršti.
  • Užsukti buteliuką iškart po naudojimo.
  • Prieš pakeičiant tirpalo rūšį, visada pasitarti su akių priežiūros specialistu.

Nepamiršti patikrinti galiojimo datos. Niekada nenaudoti tirpalų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs. Ar žinote, kad tinkamas lęšių valymas ir skalavimas, gali pašalinti iki 90% bakterijų? Geriausia minkštus kontaktinius lęšius valyti ir dezinfekuoti iškart išsiėmus. Padėjus kontaktinį lęšį ant švaraus bei sauso delno užlašinama keletą lašų valomojo tirpalo ir mažuoju piršteliu švelniai patrinamas vidinis bei išorinis kiekvieno lęšio paviršius. Kruopščiai nuskalauti lęšius tirpalu ir dėti į dėklą. Kiekvieną skyrelį būtina užpildyti tirpalu, užsukti dangtelį ir palikti lęšius mirkti.

Tinkama lęšių dėklo priežiūra yra svarbus, bet dažniausiai užmirštamas lęšių higienos aspektas. Kiekvieną dieną keičiant lęšius iš dėklo privaloma išpilti seną tirpalą, praskalauti švariu tirpalu ir išdžiovinti (mikroorganizmai negali daugintis sausumos sąlygomis).

Dėklą geriau palikti džiūti sausoje aplinkoje (geriau miegamajame nei vonioje) ir apverstą, siekiant išvengti užteršimo. Dėklus rekomenduojama keisti dažnai, geriausia – kas mėnesį.