Gyd. oftalmologė D. Paškevičienė

Kas gali nešioti kontaktinius lęšius?
Visi, nuo vaikų iki vyresnio amžiaus žmonių, gali mėginti kontaktinius lęšius. Ar jie iš tikrųjų galės nešioti kontaktinius lęšius priklausys nuo akių būklės, ašarų bei kontaktiniu lęšių parinkimo rezultatų. Šiandien beveik kiekvienas regos koregavimo receptas gali būti įgyvendintas parinkus vienokius ar kitokius kontaktinius lęšius.

Kokios yra kontaktinių lęšių rūšys?
Labiausiai yra paplitę minkštieji lęšiai, tarp jų ir naujesni, hidrogeliniai silikoniniai lęšiai. Dabar ilgiausias minkštųjų lęšių nešiojimo periodas – vieneri metai, daug žmonių pasirenka kas 3 ar 6 mėnesius keičiamus kontaktinius lęšius, tačiau didžioji dauguma renkasi mėnesiui, dviem savaitėms, savaitėi ar vienai dienai skirtus lęšius.

Ar galima nešioti vienadienius lęšius ilgiau nei dieną?
Vienadienio lęšio privalumai sveikatos ir potogumo atžvilgiu atsveria ekonominius pakartotinio naudojimo motyvus. Vienadieniai lęšiai yra vienkartiniai ir turi būti išmesti kartą panešiojus (įsidėjus ir išsiėmus). Prireikus išsiimti lęšį viduryje dienos, bet norint nešioti lęšius toliau , reikia naudoti naują lęšių porą. Lęšių laikymas dėžutėje kontaktinių lęšių tirpale tikslu kartais panešioti, higieniškai nėra gera mintis, atsiranda infekcijos rizika.

Ar lęšiai gali būti naudojami astigmatizmo korekcijai?
Taip, yra daugybė minkštų lęšių, skirtų netgi aukšto laipsnio astigmatizmo korekcijai. Kuo didesnis cilindras, tuo didesnis poreikis metiniams lęšiams, tačiau netgi mėnesiniai lęšiai gali turėti cilindrą iki -5,75D. Šiandien netgi vienadieniai lęšiai gali būti su cilindrais iki -2,00D. Šiais laikais astigmatizmas nėra kliūtis minkštiems lęšiams ir niekada nebuvo kliūtis kietiesiems laidiems lęšiams.

Ar presbiopai gali nešioti lęšius?
Taip. Jie gali nešioti vieno židinio, bifokinius arba multifokinius lęšius. Jie gali būti kieti, minkšti ar silikono hidrogelio bei daugybes skirtingų dizainų.

Ar galima miegoti su lęšiais?
Saugus ilgesnis lęšių nešiojimas galimas su daugeliu naujesnių iš hidrogelio silikono pagamintų lęšių, dėl lęšių didelio deguonies laidumo. Jie gali būti nešiojami neišsiėmus nuo 6 iki 30 parų, priklausomai nuo medžagos, iš kurios pagaminti. Tai yra puiki refrakcinės chirurgijos alternatyva. Nors ir ne visi nori miegoti su kontaktiniais lęšiais, daugelio profesijų atstovai(ugniagesiai, seselės, ekstremalaus sporto atstovai) bei tiesiog patogumo siekiantys žmonės jau įvertino tokių lęšių naudą.

Ką reikia žinoti apie spalvotus lęšius?
Spalvoti ar su paveikslėliais lęšiai yra skirti pakeisti akies išvaizdą. Svarbu suvokti, kad jauni žmonės dažnai keičia šiuos lęšius, todėl jaunimas ir jų tėvai turėtų būti informuoti apie dėl šių lęšių dažno keitimo atsirandančią riziką.
Asmenys, nešiuojantys regos nekoreguojančius spalvotus lęšius, turi suprasti, kad jie nešioja medicininį prietaisą. Darantis makiažą labai svarbu atsižvelgti į tai, kad yra nešiojami lęšiai ir kad spalvotų regos nekoreaguojančių lęšių priežiūra yra tokia pat svarbi, kaip regą koreguojančių korekcinių ar kontaktinių lęšių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

El. parduotuvė