Saulės akiniai yra ne tik aksesuaras, bet ir neatsiejama akių apsauga. Štai keletas faktų, kodėl jie svarbūs mūsų regėjimui.

  • Apsaugo nuo UV spindulių

Ultravioletiniai spinduliai yra siejami su neigiamu poveikiu odai ir akims. Kad apsaugotumėte savo odą būdami saulėje, naudojame specialius apsauginius kremus, tačiau ar visada užsidedame akinius nuo saulės? Mūsų akims, lygiai taip pat kaip ir odai reikia apsaugos nuo UV. UV spinduliai gali turėti įtakos kataraktos, amžinės makulos degeneracijos ir fotokeratito vystymuisi. Šios akių ligos gali smarkiai paveikti mūsų regėjimą, tačiau norint to išvengti reikėtų tiesiog nepamiršti kasdien nešioti saulės akinius.

  • Sumažina atspindžius

Kiekvienas transporto priemonę vairuojantis žmogus yra susidūręs su akinančiais saulės spinduliais. O jie tampa dar pavojingesni, kai aplink yra sniego arba ledo, nes atsimušę gali sukelti dar didesnį atspindį. Norint to išvengti užtektų tiesiog užsidėti saulės akinius.

  • Apsaugo nuo smulkių dalelių ir vėjo sukeliamo akių sausėjimo

Nebūtina būti paplūdimyje ar miške, kartais tiesiog einant gatve, pakilus stipresniam vėjo gūsiui  į akis gali patekti smulkių dalelių. Dalis tokių dulkelių pasišalina savaime, bet vis dėlto didesnės dalelės gali sukelti pavojų ir pažeisti rageną. Kad taip nenutiktų vėlgi reikėtų nešioti saulės akinius, kurie veiktų kaip efektyvus barjeras ir apsaugotų akis.

Na, o kontaktinius lęšius nešiojantys žmonės, saulės akinius turėtų nešioti dažniau nei bet kurie kiti, nes smarkus vėjas gali sukelti akių išsausėjimą, o nešiojant akinius nuo saulės akys gali įprastai gaminti ašaras ir tinkamai palaikyti akių drėgmę.

  • Padeda sumažinti lėtinius galvos skausmus

Turbūt daugumai su galvos skausmais arba migrena susiduriančių žmonių žino, kad šį nemalonų jausmą padeda sumažinti tamsa ir būvimas užsimerkus. Tad jei šie nemalonūs pojūčiai yra jūsų kasdienybė – būdami lauke visada nešiokite akinius nuo saulės.

  • Padeda gyti po regos korekcijos

Vienas iš būdų pagerinti savo regėjimą yra regos korekcija lazeriu. Na, o akiniai nuo saulės gali padėti pooperaciniam gijimo procesui, kai akys būna ypač jautrios. Akinius nešioti galite ne tik lauke norėdami išvengti tiesioginių UV spindulių, bet ir viduje, siekdami apsaugoti akis nuo bet kokių smulkiausių dalelių galinčių patekti ir pažeisti rageną.

  • Prevencija nuo raukšlių ir odos apsauga

Saulės akiniai ne tik saugo akis, bet ir apsaugo jūsų jautrius akių vokus ir odą aplink akis nuo tiesioginės saulės spindulių. Tai gali padėti užkirsti kelią ankstyvam raukšlių susidarymui.

Taigi, visi šie faktai dar kartelį įrodo, kad saulės akiniai nėra tik madingas aksesuaras. Tai efektyvi priemonė apsaugoti akis nuo įvairių aplinkos sukeliamų veiksnių.

 

El. parduotuvė