Saugumas kelyje priklauso ne tik nuo automobilio techninės būklės, asmeninių vairavimo įgūdžių, bet ir nuo regėjimo. Kiekvienas vairuotojas žino, kad jų matymą įtakoja oro sąlygos – liūtys, sniegas, rūkas.

Vairavimas tamsiuoju paros metu reikalauja ypatingo dėmesio ir atidumo, nepriklausomai nuo vairuotojo regėjimo. Jeigu regėjimo aštrumas ir matomumo laukas nėra pakankamas, tuomet vairuotojas negali tinkamai įvertinti atstumų, vaizdų, kelio ženklų. Visa tai neigiamai veikia vairuotojo reakciją ir padidina eismo nelaimių riziką. Todėl imkitės visų įmanomų priemonių regėjimo aštrumui padidinti!

    Akinių lęšiai  Rodenstock Road (RR) ir Rodenstock Road Sun (RS)- tai saugumas ir matymo komfortas vairuotojui, nes:

 • Platus matymo laukas.  Progresiniai lęšiai pasižymi kaip aukštą vaizdo stabilumą užtikrinantys lęšiai visose, net ir kritinėse, situacijose (pvz. greit pasukus galvą ar žvilgsnį). Plati tarpinė zona leidžia gerai matyti automobilio viduje. O vieno židinio lęšiai užtikrina gerą matymą ne tik per lęšio centrą, bet ir lęšio periferijoje – net ir prie didelių dioptrijų.

    

 • Aiškus ir ryškus matymas naktį. Daugelis vairuotojų nejaukiai jaučiasi esant prastoms matymo sąlygoms, nes tai neužtikrina kelionės saugumo. Priežastis – prietemoje ar tamsoje vyzdys išsiplečia, to pasekoje atsiranda daugiau aberacijų (vaizdo iškraipymų), sumažėja regos aštrumas bei matomo vaizdo kontrastas. Dėka Eye Lens technologijos Rodenstock lęšiuose taikoma vyzdžio optimizavimo korekcija.

Pastaba* Rodenstock Road Sun (RRS) naktiniam vairavimui netinkamas, nes turi 75 proc. lęšio toną.

 • Sumažinti atspindžiai ir padidinas vaizdo ryškumas. Kita rimta problema vairuojant naktį – akinančios priešais atvažiuojančių automobilių šviesos. Automobilių žibintų (ypač „Xenon“) šviesos spektre dažnai intensyviausia yra mėlynoji dalis. Problema ta, kad mūsų akys yra jautrios mėlynai šviesai, ypač esant prastam apšvietimui. Rodenstock Road lęšiai tonuojami 12 proc. ir dengiami daugiasluoksne AR danga, kad sumažinti atspindžius nuo automobilių šviesų, važiuojančių mums už nugaros. Lengvas tonas sugeria per didelį kiekį mėlynos šviesos ir taip pagerina kontrastinį matymą.
 • Užtikrinamas optimalus atstumų įvertinimas (pvz. parkuojant automobilį). Priežastis – atstumų įvertinimas reikalauja gero erdvinio matymo. Abi akys turi dirbti idealiai kartu. Tačiau daugeliui akinių nešiotojų reikalingi skirtingų dioptrijų akinių lęšiai (anizometropija). Anizometropija (gr. anisos— nevienodas, metreo — matuoti, ops — akis, žvilgsnis) vadinama skirtinga abiejų akių refrakcija.Tokiais atvejais įprastiniai akinių lęšiai turi asimetrinius matymo laukus.  Taigi „matymo įspūdis“ dešinės ir kairės akies skiriasi, o tai įtakoja erdvinį matymą. Rodenstock Road sinchronizuoja matymo laukus ir taip užtikrina gerą erdvinį matymą.
 • Apsaugo akis nuo akinamos saulės šviesos. Net 100 proc. UV apsauga (UVA/UVB). Tinkamas vairavimui dieną bei laisvalaikio veikloms.

Rodenstock Road (RR) – puikiai tinka ir kasdieniniam nešiojimui.

Jeigu jau esate korekcinių akinių nešiotojas, o vairuoti naktį arba prieblandoje tenka dažnai, atkreipkite dėmesį į mūsų aptartus dalykus.

Keletas patarimų vairuotojams dėl saugesnio vairavimo nakties metu

 • Reguliariai tikrinkitės regą ir visuomet nešiokite tik pagal Jūsų receptą pagamintus akinius ar kontaktinius lęšius;
 • Akinių lęšiai, automobilio langas, lempos – jie visada turi būti švarūs;
 • Vairuojant būtinai naudokitės šoniniais veidrodėliais;
 • Šiek tiek palenkite galvą žemyn ir į dešinę kai pamatote priartėjantį priešais atvažiuojantį automobilį. Taip laikykite galvą kol šis automobilis pravažiuos (taip sumažinsite apakinimo šviesomis efektą). Tokioje padėtyje kaip ir ankščiau matysite atvažiuojantį automobilį periferiniu matymu, tačiau akinanti šviesa mažiau erzins, nes ji pateks į mažiau jautrią akinimui tinklainės dalį.
 • Venkite vairavimo dideliu greičiu ir sumažinkite greitį esant blogam kelio matomumui;
 • Turėkite automobilyje atsarginę porą akinių;
 • Nevairuokite automobilio su akiniais nuo saulės, nes jie sumažina į akį patenkančios šviesos kiekį;
 • Vairuojant naktį, naudokitės akiniais su skaidriais akinių lęšiais, turinčiais antirefleksinę (atspindžius mažinančią) dangą;
 • Jei Jūsų kelionė tolima – reguliariai darykite stovėjimo aikštelėse pertraukėles. Pasimėgaukite kava ir tuo pačiu palaikyti reikiamą budrumą kelyje.

 

 

download

Užsukite į artimiausią VIZIJA optiką, patarsime ir padėsime Jums matyti geriau!

 

El. parduotuvė