Vairavimas – sudėtinga veikla, kuri reikalauja iš vairuotojo ypatingo dėmesio. Šiais laikais sunku įsivaizduoti gyvenimą be automobilio. Geras matymas yra ne tik vairuotojo, bet ir visų kitų eismo dalyvių saugumo garantas. Vairuotojo pažymėjimui gauti gydytojas – oftalmologas nustato regėjimo aštrumą, regėjimo lauką, progresuojančias akių ligas bei regėjimą prieblandoje. Jegu regėjimo aštrumas nėra pakankamas, tuomet vairuotojas negali tinkamai įvertinti atstumo, vaizdų, kelio ženklų. Norint apsaugoti akis nuo akinančios saulės šviesos dažniausiai rekmenduojama vairuoti su akiniais nuo saulės arba gamintis tonuotus akinius. Optikos salonuos „Vizija” prekiaujama pirmaisiais poliarizuotais fotochrominiais lęšiais DriveWear , kurie skirti vairuotojams ir tamsėjantys už automobilio stiklo.

Skirtingai nei įprasti fotochrominiai akiniai, šie patamsėja net sėdint automobilio salone, mat reaguoja ne tik į ultravioletinius spindulius, bet ir natūralų apšvietimą. Užtamsėjimo intensyvumas priklauso nuo šviesos ryškumo, tad vairuotojui užtikrinamas maksimalus komfortas. Spalvinė „DriveWear“ lęšių charakteristika optimaliai pritaikyta žmogaus akies jautrumui spalvoms, prisitaiko prie besikeičiančių oro ir kelio sąlygų, todėl mažina akių įtampą.

Taip pat sukurti specialiai naktiniam vairavimui tinkami akinių lęšiai su „Blue Blocker“ danga. Ji paryškina vaizdą, sumažina spalvinius iškraipymus, akinimą, todėl vairuojant tampa lengviau nustatyti atstumą, įžiūrėti kelyje esančius objektus. Tokie akiniai tinka vairuojant ne tik naktį, bet ir esant kitoms sudėtingoms vairavimo sąlygoms, pvz., tvyrant rūkui, šlapdribai, lyjant lietui ir kt.

Kitas, vis labiau populiarėjantis pasirinkimas yra kontaktiniai lęšiai. Pasaulinės statistikos duomenimis, kasmet jų pardavimas išauga vidutiniškai po 5 %. Dauguma juos besirenkančių žmonių vertina tai, kad tinkamai parinkti lęšiai leidžia jaustis taip, tarsi jų išvis akyse nė nebūtų. Tai patogu ir vairuojant. Lęšiai maksimaliai prisitaiko prie akies formos, todėl, skirtingai nei akiniai, nekeičia natūralaus matymo lauko. Sėdint prie vairo tai itin svarbu, nes kuo didesnis vairuotojo matymo laukas, tuo didesnis saugumas. Kiti svarbūs kontaktinių lęšių privalumai – nerasoja, nedulka, nesusitepa. Tai ypač reikšminga drėgnu ir vėsiu oru. Mat dažnas vairuotojas susiduria su tuo, kad įlipus į automobilį akinių stiklai ima stipriai rasoti, todėl tampa nesaugu ar net neįmanoma vairuoti. Problemų kyla ir lietingu, snieguotu oru, mat akinių stiklus įsėdus į automobilį tenka kruopščiai valyti. Su kontaktiniais lęšiais tokios problemos nėra, tad jie leidžia greičiau ir saugiau pradėti kelionę. Svarbu paminėti ir tai, kad dėvint šią regos korekcinę priemonę nesusiformuoja orientaciją aplinkoje trikdantys atspindžiai. Kontaktiniai lęšiai daugumai patogesni ir saulėtomis dienomis, mat galima vairuoti dėvint akinius nuo saulės.

Bet, kad ir ką pasirinktumėte, norime pabrėžti, kad tik kokybiškas gaminys apsaugos Jūsų akis nuo saulės ir suteiks ryškų vaizdą vairuojant!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

El. parduotuvė