KATARAKTA – akies lęšiuko padrumstėjimas. Tai labai dažna akių liga. Nuo jos dažniausiai kenčia vyresnio amžiaus žmonės, nes lęšiukas pradeda drumstėti dėl medžiagų apykaitos sulėtėjimo. Tačiau katarakta gali būti įgimta ar išsivystyti jauniems žmonėms dėl kitų akies ligų ar traumų, įvairių bendrinių ligų ar kenksmingo aplinkos poveikio (pvz.: rūkymo, nesaikingo alkoholio vartojimo, ultravioletinės šviesos poveikio, vitaminų trūkumas dėl prastos mitybos ir pan.).

Sveikas lęšiukas yra skaidrus ir praleidžia šviesos spindulius į tinklainę. Lęšiukui pradėjus drumstėti, jis netenka skaidrumo, pasidaro matinis, dėl to šviesa sunkiai praeina iki tinklainės ir žmogus mato neryškiai. Ligai progresuojant, žmogus visai nustoja matyti.

Pagrindinis kataraktos simptomas – pamažu blogėjantis regėjimas abiem ar viena akimi. Žmogus pastebi, kad daiktai tapo neryškūs, jis mato lyg pro rūką ar matinį stiklą, daiktai gali dvejintis, pasidaro sunku vairuoti automobilį tamsiu paros metu, sunkiau matyti saulėtą dieną, nebetinka anksčiau nešioti akiniai. Ligai progresuojant, regėjimas vis blogėja, kol galiausiai žmogus pradeda skirti tik šviesą nuo tamsos. Ilgai nesigydant, gali padidėti akispūdis, susergama glaukoma.

Katarakta yra nustatoma įprastos akių patikros metu. O sėkmingai gydoma chirurginiu būdu. Nesudėtingos operacijos metu per mažą pjūvį ragenoje ultragarso pagalba drumstas lęšiukas susmulkinamas iš pašalinamas, į jo vietą implantuojamas dirbtinis lęšis. Kataraktos operacija veiksmingai atkuria paciento regėjimą, jei nėra gretutinių akių ligų, kurios gali turėti įtakos paciento regėjimo atkūrimui.

Regėjimas po kataraktos operacijos pagerėja jau pirmosiomis dienomis, po paros galima grįžti į įprastą režimą. Iškart po operacijos rekomenduojama vengti sunkių daiktų kėlimo ir įtemptų fizinių pratimų, vengti kosmetikos priemonių ir dulkių patekimo į akis. Bendros rekomendacijos po kataraktos operacijos – saugoti akis nuo saulės spindulių, vengti rūkymo, alkoholio, kontroliuoti kraujospūdį ir cholesterolio kiekį, sergantiesiems diabetu – stebėti cukraus kiekį kraujyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

El. parduotuvė