Pirmiausia akinių lęšius reikia saugoti nuo subraižymų ir deformacijos!

Akinių priežiūra priklauso nuo to, iš kokios medžiagos yra pagaminti lęšiai ir kokia jų danga. Lęšiai būna stikliniai ir plastikiniai. Stikliniai lęšiai yra atsparesni braižymuisi, tačiau kur kas sunkesni ir gali sudūžti. Šiuo metu gerokai populiaresni yra lęšiai iš plastiko. Jie – lengvesni, nedužūs, tačiau minkštesni, todėl greičiau susibraižo. Gamintojai plastikinius lęšius dengia specialiomis kietinamosiomis dangomis, tad jie tampa atsparesni.

Akiniams reikalinga gera priežiūra, kad jie ne tik gerai atrodytų, bet ir atliktų savo pagrindinę funkciją – koreguotų regėjimą. Prižiūrint akinius reikėtų vadovautis keletu patarimų:

  • Valykite akinius specialia servetėle ar skysčiu, skirtu akinių lęšiams valyti. Taip pat akinius galima valyti ir su šiltu vandeniu bei vienkartine nepūkuojančia popierine servetėle
  • Laikykite akinius akinių dėkle, kuris apsaugo nuo mechaninių pažeidimų bei akinių deformacijos
  • Saugokite akinių lęšius nuo karščio, chemikalų ir sūraus vandens.

Jeigu nenešiojate nuolat, akinius visada laikykite specialiame akinių dėkle. Galite naudoti tiek kietą, tiek minkštą akinių dėklą. Jie puikiai apsaugos lęšius nuo subraižymo, tačiau minkštame dėkle akiniai gali nukentėti nuo deformacijų.

Įsiminkite, kad akinių niekada negalima dėti lęšiais žemyn.

Akinius užsidėkite ir nusiimkite abiem rankomis!

1 komentaras apie “Akinių priežiūra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

El. parduotuvė