Saulės akiniams pateikiama gamintojo garantija
Saulės akiniams pateikiama gamintojo garantija
Saulės akiniai yra asmeninė apsauginė priemonė skirta AKIŲ apsaugai nuo UV saulės spindulių. Saulės akiniai saugo akis nuo kenksmingo bei nemalonaus saulės spindulių poveikio. Šie akiniai nuo saulės atitinka direktyvą 89/686EEB iki 2019 balandžio 19 ir ES reglamentą 2016/425 nuo 2019 balandžio 20 bei JAV FDA 21 CFR 801.410 reglamento reikalavimus. Nuoroda į teisinę informaciją EN ISO 12312-1:2013/Amdt1:2015.
GAMINTOJO PATEIKIAMA INFORMACIJA:
Kategorijos ir filtrų tipai: simbolius (skaičių ir raidę) galite rasti ant pakuotės arba brūkšninio kodo lipduko (prie simbolio*) arba ant akinių kojelės prie modelio kodo paskutiniai du skaičiai. Numeris nurodo filtro kategoriją (apsaugą nuo saulės spinduliuotės 0=Labai ribota, 1=Ribota, 2=Gera, 3=Aukšto lygio, naudojimo rekomendaciją žiūrėkite pagal skaičių lentelėje Nr. 1); raidė nurodo filtro tipą (N=Normalus, P=Poliarizuotas, F=Fotochrominis). Skaičius prie fotochrominių lęšių (F), nurodo kategoriją, kai lęšis yra užtamsėjęs; kai lęšiai šviesūs, jie priklauso 1 kategorijos tamsumui.
SAULĖS AKINIAI:
● Nėra skirti tiesiogiai stebėti saulę ar saulės užtemimus;
● nėra skirti apsaugai nuo dirbtinių šviesos šaltinių spinduliuotės (pvz.: soliariume);
● nėra skirti apsaugai nuo mechaninių smūgių;
● netinka vairavimui naktį ir (ar) esant nepakankamam apšvietimui.
NAUDOJIMO APRIBOJIMAI
● Nenešiokite saulės akinių ant viršugalvio, kaktos ar kitaip negu nurodyta šioje instrukcijoje. Netinkamas akinių nešiojimas sukelia rėmo deformaciją, todėl gali iškristi lęšiai ir t.t.
● Saulės akinius užsidėkite ir nusiimkite atsargiai ir TIK abejomis rankomis, laikydami už kojelių. Taip išvengsite rėmo deformacijos, susilankstymo ar kitų nepageidaujamų saulės akinių pakitimų.
● Esant poreikiui dažnai nusiimti ar užsidėti saulės akinius, naudokite specialią grandinėlę ar virvelę, skirtą akinių nešiojimui ant kaklo.
● Saulės akinius visuomet laikykite sausoje vietoje, kurios temperatūra yra nuo -10 °C iki + 35°C. Negalima saulės akinių palikti karšto oro susitelkimo vietose (pvz. automobilyje, pirtyje, prie židinio, orkaitės ar pan.). Staigūs temperatūros svyravimai gali pakenkti akinių lęšiams ar rėmeliui (rėmelis gali deformuotis, pakeisti spalvą, atšokti/sutrūkinėti lęšių danga).
● Saulės akinius laikykite kietame, uždarame dėkle, kuris apsaugotų ne tik nuo subraižymų, bet ir nuo atsitiktinių smūgių, sulaužymo ir panašiai.
● Negalima saulės akinių be dėklo nešiotis rankinėje, kišenėje ar pan. Įvairūs aštrūs (šukos, raktai ir t.t.) daiktai gali juos pažeisti.
● Jeigu nenaudojate nei dėklo, nei virvelės, saulės akinius laikykite saugioje vietoje, ant kieto paviršiaus, sulenktomis kojelėmis lęšiais į viršų. Nedėkite akinių lęšiais ant kietų, šiurkščių ar kitokių abrazyvinių paviršių (smėlio), – tai apsaugos akinius nuo susibraižymo.
● Nešiojant saulės akinius venkite tiesioginio kontakto su sūriu, mineraliniu, jūros, bei chloruotu vandeniu ar cheminėmis medžiagomis, kurios gali pažeisti lęšių paviršių (pvz. plaukų lakas).
● Akinius valykite tik specialiomis akinių valymui skirtomis servetėlėmis arba švariu vandeniu, kurio sudėtyje nėra tirpiklių ir alkoholio. Nešluostykite akinių nešvariu ir šiurkščiu audiniu, nes tai gali pakeisti filtrų savybes. Rekomenduojama reguliariai keisti akinių valymo servetėles ir akinių dėklus. Dėl susikaupusių nešvarumų, dulkių, kietų dalelių padidėja lęšių ir rėmelių paviršių subraižymo tikimybė. Akinių valymo servetėlė privalo būti laikoma akinių dėklo viduje kartu su akiniais. Nukritus akinių valymo servetėlei ant žemės, toliau jos naudoti nebegalima.
● Negalima akinių lęšių veidrodinės dangos valyti su drėgnomis, ne tos paskirties servetėlėmis.