Fotochrominiai lęšiai

[vc_row type=“boxed“ background_style=“normal“ columns_height=“normal_height“][vc_column width=“1/1″][vc_row_inner type=“full_width“][vc_column_inner width=“1/1″][vc_column_text]Šie lęšiai tamsėja nuo UV ir trumpabangių šviesos spindulių . Šie lęšiai buvo sukurti Šaltojo karo metais, tikintis sukurti tokį lęšį, kuris labai greitai užtamsės po branduolinio sprogimo. Fotochrominė medžiaga buvo pakankamo tamsumo ir tamsėjo pakankamai greitai. Civiliams fotochrominiai lęšiai tapo prieinami po 1960m.Gaminant fotochrominį stiklą į borosilikatą pridedama sidabro halidų, kurie nuo UV spindulių virsta į sidabro atomą ir halogeną, o šie nuo IR spindulių jungiasi atgal. Reakcijai paspartinti dar dedama vario druskų. Greičiausiai tamsėjimo reakcija vyksta, esant dideliam UV kiekiui ir žemai temperatūrai. Todėl žiemą fotochrominiai lęšiai gali būti 20-30% tamsesni nei vasarą. Fotochrominiai lęšiai užtamsėja 50% per 5 minutes, bet tas procesas pilnai įvyksta per 20-40 min. Lęšis greičiau tamsėja , jei jis dažnai būna saulėje.

Fotochrominiai lęšiai negali pilnai pakeisti sulės akinių, nors jie dažniausiai nešiojami kaip viskam tinkantys akiniai. Jie mažiau tamsėja automobilyje ir kai saulė pakilusi 30 laipsnių kampu, nes neužtenka UV spindulių. Kai kurie žmonės su blyškia oda atrodo negražiai su gelsvais ar gelsvai pilkais lęšiais patalpose. Fotochrominiai lęšiai su amžiumi sensta. Jaunystę gali sugrąžinti lęšio virinimas apie 1 val lengvai verdančiame vandenyje. Fotochrominiai lęšiai yra sunkesni už baltus mineralinius lęšius. Jų spalva priklauso nuo optinio stiprumo.

Plastikiniai fotocrominiai lęšiai gaminami ant CR -39 uždedant spiroindoleno sluoksnį, kuris keičia spalvą. Tamsumas nepriklauso nuo dioptrijų, bet kaip ir mineralinių lęšių didžiausias žemoje temperatūroje. Bet šie lęšiai netamsėja nuo matomos šviesos, o tik nuo UV, taigi automobilyje jie beveik netamsėja. Apsauga nuo UV yra iki 375nm, kai tuo tarpu mineralinių fotochromų tik 350nm.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner el_class=“info-row“ type=“full_width“][vc_column_inner width=“1/2″ el_class=“savybes“][vc_toggle title=“Savybės“ style=“default“ size=“md“ open=“false“]

  • greitas užtamsėjimas bei prašviesėjimas
  • gali būti su AR danga arba kietinta danga
  • itin lengvi ir nedūžtantys
  • 100% apsauga nuo UV spindulių
[/vc_toggle][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/2″ el_class=“privalumai“][vc_toggle title=“Privalumai“ style=“default“ size=“md“ open=“false“]fotochrominiai-lesiai-transitions

Technologiniu požiūriu pažangiausias produktas šiuo metu yra TRANSITIONS fotochrominiai lęšiai. Tai lęšiai skirti patiems reikliausiems klientams.

Greitis
Pagrindiniu TRANSITIONS lęšių bruožu yra fotochrominio proceso greitis, tiek tamsėjimo, tiek ir šviesėjimo požiūriu. Saulės šviesoje veikiami UV spindulių pradeda tamsėti jau po 30 sekundžių, o patalpoje šviesėja vos per keletą minučių.

Spalva
Tai vieninteliai fotochrominiai lęšiai, kurie patalpoje yra visiškai skaidrūs, o visiško aktyvumo metu tamsūs kaip lęšiai nuo saulės. Spalvos aktyvumas optimaliomis sąlygomis 11%-85%.

Stabili spalva
Svarbus TRANSITIONS lęšių privalumas tai stabili, vientisa spalva, kuri nepriklauso nuo lęšių storio. Tai ypač aktualu klientams, kurie nešioja didelių dioptrijų lęšius arba skirtingų dioptrijų lęšius.

Apsauga
TRANSITIONS lęšiai tausoja akių sveikatą, nes 100% blokuoja UV spindulius.[/vc_toggle][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]